قیمت سمعک :

سمعك شما چيزي بيشتر از يك قطعه پلاستيكي داراي تكنولوژي است. سمعك شما به طور مستقيم روي كيفيت زندگي، روابط، كار و فعاليت شما تاثير مثبت دارد.

بهبود شنوایی باعث بهبود کیفیت زندگی می شود . بنابراین باید به تهیه سمعک به منزله سرمایه گذاری در زمینه سلامتی نگریست .لازم به یادآوری است عوامل مختلفی در تعیین میزان قیمت سمعک موثر بوده و سمعک های دیجیتال ،هوشمند و وایرلس( بلوتوث دار) به دلیل برخورداری از تکنولوژی های متنوع ، قیمت های متفاوت دارند و همچنین قیمت سمعک تنها معیار انتخاب آن نبوده و عواملی مانند ترجیحات شخصی، میزان و نوع افت شنوایی، مهارت های حرکتی و دستی و البته بودجه ی فرد کم شنوا بر انتخاب سمعک تاثیرگذار هستند.بنابراین فرد کم شنوا در هنگام خرید سمعک باید دقت داشته باشد که سمعکی را خریداری نماید که به بهترین نحو بتواند نیاز شنوایی وی را مرتفع سازد.اگر چه قیمت سمعک یکی از عوامل مهم وتاثیرگذار است اما بهر حال  هرچه تکنولوژی و امکانات سمعک پیشرفته تر باشد ، قیمت آن افزایش می یابد.

gheymat1
gheymat2

قیمت سمعک با توجه به انواع برند ها متفاوت می باشد .انواع سمعک دارای قیمت های متفاوتی می باشد  و این قیمت ها  با توجه به برند های مختلف ، تکنولوژی های به کار رفته در سمعک ، نوع سمعک ، کیفیت صدا و سایز آن تفاوت هایی دارد . سمعک ها دستگاه های پزشکی پیشرفته ای هستند که بایستی به دقت تجویز و تنظیم شوند بنابراین برای حداکثر بهره وری از سمعک و جلوگیری از هرگونه آسیب به سیستم شنوایی، روند تجویز و تنظیم سمعک بایستی توسط متخصص شنوایی با تجربه صورت گیرد.

مقایسه سمعک ها و انتخاب از میان انواع و اقسام مارک ها و مدل های سمعک می تواند برای شما پیچیده باشد. بنابراین به ادیولوژیست خود اعتماد کنید و انتخاب سمعک مناسب را به عهده ی وی بگذارید. در واقع متخصص شنوایی با دانش و با تجربه با در نظر گرفتن تمامی موارد تاثیرگذار بهترین راه حل را به شما پیشنهاد می دهد.

قيمت سمعك ها بين چند صد هزار تومان تا چند ميليون تومان است.

با توجه به مطالب فوق، حداقلقیمت سمعک ها به شرح ذیل میباشد:

  1. سمعکهای آنالوگ از۵۰۰,۰۰۰ تومان به بالا.
  2. سمعکهای نیمه دیجیتال از۶۰۰,۰۰۰ تومان به بالا.
  3. سمعکهای فول دیجیتال از۸۰۰,۰۰۰ تومان به بالا.
  4. سمعکهای دیجیتال هوشمند از۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان به بالا.
  5. سمعکهای فول هوشمند از۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان به بالا.
  6. سمعکهای هوشمند وایرلس از۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان به بالا.

gheymat3
Mountai n View

گارانتی سمعک :

گارانتی سمعک را با گارانتی سایر محصولات الکترونیک نمی توان مقایسه کرد به زبان ساده باید گفت که سمعک بدون گارانتی و خدمات بعد از فروش فاقد ارزش و کاربرد است . تهیه و خرید سمعک در واقع آغاز یک روند کاری می باشد . تنظیم اولیه سمعک نیازمند چندین جلسه وقت است و از طرف دیگر غالبا” در ادامه نیز سمعک نیاز به تنظیمات مجدد دارد که همه این موارد در کنار گارانتی لازم در تعویض احتمالی قطعات مستهلک در طول گارانتی سمعک بسیار مهم و باارزش است.